Отборите на Фиорентина и Милан играят при резултат 1:0 в двубой от

...

НА ЖИВО: Фиорентина - Милан 1:0, Гонсалес бележи от дузпа

Отборите на Фиорентина и Милан играят при резултат 1:0 в двубой от 25-ия кръг на Серия А. Нико Гонсалес даде преднина на " виолетовите " в 49-ата минута от дузпа.

Първата по-опасна обстановка пристигна в 10-ата минута и то пред вратата на Милан, когато Нанитамо Иконе получи пас в наказателното поле на " росонерите ", само че не съумя да стигне до удар, защото бе спрян чисто от бранител на домакините. Три минути по-късно Джакомо Бонавентура стреля тъкмо от директен свободен удар, Майк Менян се оправи чудесно.

Фиорентина продължи да натиска и в 16-ата минута Кристиан Бираги насочи рисково центриране в наказателното на " росонерите ", само че отбраната се оправи. Малко по-късно Николас Гонсалес шутира от границата на пеналтерията. Стражът на Милан още веднъж се намеси ужасно, с цел да избие топката.

В 25-ата минута Фикайо Томори почисти от голлинията, с цел да избави Милан. Той трябваше да се намеси героично след удар на Бонавентура. Майк Менян също игра с топката, само че тя щеше да се окаже в мрежата и след намесата на стража, само че Томори съумя да резервира нулевото тъждество.

Оливие Жиру опита мъчно осъществяване в 32-ата минута и съумя да стреля към вратата на домакините. Пиетро Терчано обаче се намеси без проблеми.

Още при започване на второто полувреме Фиорентина получи дузпа, откакто футболист на гостите бе съборен в наказателното поле на Милан. Николас Гонсалес се нагърби с осъществяването на наказателния удар и той беше непогрешим от бялата точка, пращайки топката в мрежата за 1:0.

LIVE / ФИОРЕНТИНА - МИЛАН 1:0

1:0 Николас Гонсалес 49'

Съставите на двата тима:

Фиорентина: 1. Пиетро Терачано, 2. Додо, 28. Лукас Мартинес, 98. Игор, 3. Кристиано Бираги, 5. Джакомо Бонавентура, 34. Софиян Амрабат, 38. Роналдо Мандрагора, 11. Нанитамо Иконе, 9. Артур Кабрал, 22. Николас Гонсалес

Старши треньор: Винченцо Италиано

Милан: 16. Майк Менян, 23. Фикайо Томори, 28. Малик Тиау, 20. Пиер Калулу, 30. Жуниор Месиаш, 4. Исмаел Бенасер, 8. Сандро Тонали, 13. Тео Ернандес, 12. Анте Ребич, 90. Шарл де Кетеларе, 9. Оливие Жиру

Старши треньор: Стефано Пиоли